Alcatel OT-668

Alcatel OT-668
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии92.5 x 46 x 17.2 mm (3.64 x 1.81 x 0.68 in)
Тежина76 g (2.68 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии128 x 160 пиксели, 1.77 инчи (~116 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични(64), MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна2 MB
Слот за картичка microSD, до 8 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G -
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OS
CPU104 MHz
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриНе
Боја Црна, Црвена, Темна виолетова
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 650 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 6 часа