Alcatel OT-997

Alcatel OT-997
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии129.8 x 68 x 11 mm (5.11 x 2.68 x 0.43 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна1 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
RAM512 MВ
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Сива, Бела, Темно црвена, Портокалова

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1800 mAh батерија
Во мирување До 400 часа (2G) / До 350 часа (3G)
РазговорДо 16 часа (2G) / До 8 ч 30 ми