Alcatel One Touch Idol Ultra

Alcatel One Touch Idol Ultra
7.0
6.0
5.8
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии134.4 x 68.5 x 6.5 mm (5.29 x 2.70 x 0.26 in)
Тежина115 g (4.06 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.65 инчи (~316 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе, вклучен адаптер за 3.5mm
Меморија
Повици-
Интерна8/16 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Црвена, Жолта, Зелена, Тиркизна

 

- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA player
- MP4/H.264 player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Прелистувач на документ
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1820 mAh батерија
Во мирување До 400 часа (2G) / До 400 ч (3G)
РазговорДо 12 ч (2G) / До 7 ч (3G)