Alcatel One Touch Idol S

Alcatel One Touch Idol S
6.7
7.3
7.2
Вкупно гласови: 16
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4G LTE
SimMicro-SIM
Објавен2013, Август
Големина
Димензии133.5 x 66.8 x 7.4 mm (5.26 x 2.63 x 0.29 in)
Тежина110 g (3.88 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи(~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Заштита за екранотOleophobic coating, Dragon Trail Glass
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црвена розева
- SNS интеграција
MP4/H.264 плеер
- MP3/eAAC+/WAV плеер
MP4/H.264 плеер
- Организер
- Прелистувач на документи
- Едитор за слики
- Гласовни команди
Батерија
Тип
Во мирување
Разговор