Philips X516

Philips X516
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии102 x 52 x 16.9 mm (4.02 x 2.05 x 0.67 in)
Тежина103 g (3.63 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.6 инчи (~154 ppi густина на пиксел)
 

- Препознавање ракопис

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна3 MB
Слот за картичка microSD, до 16GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, QVGA
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна

 

- MP3/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1530 mAh
Во мирување До 960 часа
РазговорДо 12 часа