Philips X223

Philips X223
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
ОбјавенТрет квартал на 2011
Големина
Димензии106.5 x 49.8 x 16.8 mm (4.19 x 1.96 x 0.66 in)
Тежина108 g (3.81 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна

 

- MP3/WAV/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1000 mAh
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 8 часа